Menu

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

СЕРГІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

РІШЕННЯ

 

17.06.2024                                                                                                         №76

 

Про номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву Сергіївської сільської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

 

Керуючись ст. 36 п. 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. №775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», з метою організації належної роботи щодо створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, виконавчий комітет Сергіївської сільської ради ВИРІШИВ:

 

  1. Затвердити Порядок створення та використання місцевого  матеріального резерву Сергіївської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, згідно додатку (Додаток 1).
  2. Затвердити номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву Сергіївської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, згідно додатку (Додаток 2).
  3. Рекомендувати керівникам підприємств та організацій громади до кінця 2024 року:

3.1. Розробити та затвердити об’єктову номенклатуру матеріальних засобів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та порядки створення і використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території громади.

3.2. Під час створення резервів дотримуватись вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р.№775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

3.3. Інформацію про проведену роботу та завірені копії створеної номенклатури матеріальних засобів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій надіслати до Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради у до 25 грудня 2024 року.

  1. Спеціалісту І категорії сектору містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Білаш С.М:

4.1.Проаналізувати номенклатуру, норми накопичення місцевого матеріального резерву Сергіївської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що забезпечать проведення невідкладних робіт пов'язаних з ліквідацією можливих надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на території громади.

4.2. Щокварталу до 20 числа останнього місяця поточного кварталу надавати в Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної військової адміністрації звіт про стан накопичення, зберігання та використання місцевого матеріального резерву за встановленою формою 10/1 резерв.

  1. Вважати рішення виконавчого комітету Сергіївської сільської ради №38 від 26.04.2021 «Про номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву Сергіївської сільської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій» таким, що втратило свою чинність.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дичка О.Р.

 

 

Сільський голова                                                                              Ігор ЛІДОВИЙ

 

 

Рішення підготовлено :

спеціаліст І категорії сектору містобудування,

архітектури, будівництва та

житлово- комунального господарства

виконавчого комітету

Сергіївської сільської ради

 

Світлана БІЛАШ

 

 

Погоджено:

 

 

 

 

 

заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради                                                                                             

 

          Олег ДИЧОК

                                                                                                               

 

 

 

 

 

юрист виконавчого комітету

Сергіївської сільської ради

Людмила ЛИТВИНОВСЬКА

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого

комітету Сергіївської сільської ради

17.06.2024 №76

 

П О Р Я Д О К

створення та використання місцевого матеріального резерву Сергіївської сільської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

 

І. Загальні положення.

 

  1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог статті 98 Кодексу цивільного захисту, постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій», з метою організації належної роботи щодо створення та використання місцевого матеріального резерву Сергіївської сільської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснення контролю за його наявністю.
  2. Порядок визначає основні напрямки створення і використання місцевого матеріального резерву Сергіївської сільської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у сільській ланці територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту (далі ЄДСЦЗ).
  3. Матеріальним резервом є будівельні матеріали, пальне, продовольство, та інші матеріально-технічні цінності, призначені для проведення невідкладних відновних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
  4. Спеціаліст І категорії сектору містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради забезпечує створення, збереження, розподіл місцевого матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків, а також проведення заходів з життєзабезпечення постраждалого населення і надання йому матеріальної та фінансової допомоги.

 

ІІ. Створення матеріального резерву.

 

  1. Матеріальний резерв громади (далі – матеріальний резерв) створюється виконавчим комітетом сільської ради для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
  2. Створення, утримання та поновлення матеріального резерву здійснюється за рахунок коштів бюджету Сергіївської теритіальної громади за встановленими нормами та відповідно до місцевої програми, затвердженої у встановленому порядку рішенням сільської ради.

Створення, утримання та поновлення матеріальних резервів може здійснюватися також за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і  юридичних осіб,  благодійних організацій та об’єднань громадян, інших, не заборонених законодавством джерел.

  1. Матеріальний резерв створюється заздалегідь, з метою використання його у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

Номенклатура та обсяги матеріального резерву та місця розміщення накопиченого резерву визначається та затверджується рішенням сільської ради.

Матеріальні резерви створюються, виходячи з максимальної гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, характерної для громади, а також передбаченого обсягу  робіт з ліквідації її наслідків.

  1. Матеріальні резерви розміщуються на складах, базах приватних підприємців з якими укладені угоди.
  2. Матеріальні цінності, що закладені до матеріального резерву громади, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний термін їх зберігання.
  3. Поновлення резерву, який був використаний під час ліквідації надзвичайних ситуацій, здійснюється за рахунок коштів, передбачених у резервному фонді бюджету Сергіївської  територіальної громади.

 

ІІІ. Використання матеріального резерву.

 

  1. Матеріальний резерв Сергіївської територіальної громади використовується тільки для:

1) здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;

2) ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

3) проведення невідкладних відновних робіт і заходів;

4) надання громадянам, постраждалим від наслідків надзвичайних ситуацій, одноразової матеріальної допомоги для забезпечення їх життєдіяльності;

5) розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання та харчування постраждалих громадян;

6) забезпечення пально-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, залучених для евакуації постраждалого населення із зони надзвичайної ситуації та можливого ураження.

  1. Матеріальні резерви залучаються для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого рівня, а також у разі недостатньої наявності  місцевого чи об’єктового матеріального резерву, чи повного його використання, залучається матеріальний резерв за зверненням керівника сільської ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ.

Залучення матеріального резерву для проведення заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, здійснюється на основі даних моніторингу, експертизи, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій з метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру або пом'якшення її можливих наслідків.

  1. Використання матеріального резерву здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради з подальшим затвердженням на сесії.
  2. Видача, використання, списання цінностей або повернення майна довготривалого використання здійснюється на підставі рішення сільської ради з подальшим оформленням необхідних документів (актів, накладних, нарядів, звітів тощо) згідно з вимогами законодавства з питань фінансово-господарської діяльності.

 

ІV. Звітність, контроль та відповідальність.

 

  1. Спеціаліст І категорії сектору містобудування, архітектури, будівництва та житлово- комунального господарства  виконавчого комітету сільської ради:

1) здійснює постійний моніторинг стану матеріального резерву та інформує щокварталу Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної військової адміністрації у відповідності до форми 10/1 резерв;

2) несе відповідальність за створення матеріального резерву та цільове його використання;

3) контролює та здійснює збір даних щодо створення, накопичення, збереження та розподіл об’єктових матеріальних резервів.

  1. Керівники суб’єктів господарювання, на складах яких перебувають матеріальні резерви, повинні щороку проводити перевірку наявності, якості, умов зберігання, готовності до використання матеріальних цінностей.
  2. Посадові особи за надання недостовірної або неправдивої інформації стосовно стихійного лиха, аварій, катастроф, несуть відповідальність, встановлену чинним законодавством.

 

                                           

Спеціаліст І категорії сектору містобудування,

архітектури, будівництва та житлово-комунального

господарства виконавчого комітету

Сергіївської сільської ради                                                            Світлана БІЛАШ

 

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого

комітету Сергіївської сільської ради

17.06.2024 №76

 

Номенклатура та обсяги місцевого матеріального резерву Сергіївської сільської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

№ з/п

Найменування

Од.виміру

Норма накопичення

Орієнтована ціна, грн

Сума, тис.  грн

1. Засоби радіаційного, хімічного та біологічного захисту

1

Засоби захисту органів дихання:

-протигази ГП-7;

 

 

шт

 

 

15

 

 

2805

 

 

42,1

 

2. Засоби енергопостачання

1.

Електростанції:

- освітлювальні (до 8 кВт)

 

к-т

 

2

 

15000

 

30,0

3. Засоби обігріву

2

Обігрівачі електричні

к-т

1

1500

1,5

4. Речове  майно

1

Намети великі (10м*6м)

к-т

1

31449

32,0

2

Намети малі (5м*5м та менше)

к-т

3

18000

54,0

3

Ліжко-розкладачка

шт

3

1700

5,1

4

Матраци, подушки

к-т

34

675,332

16,8

5

Білизна постільна

к-т

16

704

11,3

6

Ковдра

шт

16

562

9,0

5. Засоби для організації харчування

2

Термоса

шт

2

5325

10,7

3

Побутовий посуд

к-т

50

100

2,5

4

Відра

шт

5

645

1,7

5

Одноразовий посуд

к-т

500

10

5,0

6. Паливно – мастильні матеріали

1

Автобензин

л

600

54

54,0

2

Дизельне паливо

л

600

54

54,0

7. Засоби загальногосподарського призначення

1

Кабель освітлювальний

м

100

5,1

0,51

2

Мішки

шт

100

6

0,6

3

Плівка поліетиленова

кв.м

10

31

0,31

8

Лопати

шт

25

42

1,05

9

Сірники (10 пач. в упаковці)

уп

10

5

0,05

10

Мило

шт

15

4

0,06

8. Засоби пожежогасіння

1

Мотопомпи

од

1

12200

12,2

2

Пожежні рукави (Д -51-77)

м

60

60

3,6

3

Костюм термостійкий  

к-т

3

7700

23,1

4

Шолом ШПМ

шт

3

2000

6,0

9. Засоби рятування на воді

1

 

 

 

 

 

10. Засоби медичного забезпечення

1

Турнікет SICH

шт

1

770

0,8

2

Турнікет для зупинки кровотечі Gen7

шт.

1

1444

1,5

3

Ножичі атравматичні (тактичні)

шт

1

235

0,3

4

Армований скотч

шт.

2

65

0,2

5

Термоковдра/Термопокривало

шт.

2

95

0,2

6

Медичні засоби

- бинт

-рукавички нітрилові

-респіратори типу FFP3

- бандаж Hartmann

 

шт

шт. пачка

шт

шт.

 

10

1

32

2

 

14

250

60

560

 

0,2

0,3

2,0

1,2

7

Захисна одежа, костюм полівінілхлорид

шт

10

50

0,5

8

Комплект одягу протиепідемічний № 1

к-т

10

150

1,5

9

Ноші медичні «БІОМЕД»А10

шт

2

2583

5,2

10

Коляска стандартна складана «Modern Economy2» OSD-MOD-ECO2-46

шт.

2

6036

12,1

11. Засоби забезпечення аварійних робіт

1

Бензопила

шт

1

4200

4,2

2

Зварювальний апарат

шт

1

8000

8,0

3

Мегафон

шт

2

3700

7,4

5

Перфоратор

шт.

1

2400

2,4

6

Гучномовець

шт..

1

3000

3,0

7

Ліхтар переносний YAJIA 2886 Lux

шт..

3

609

2,0

Всього

430,180

 

Спеціаліст І категорії сектору містобудування,

архітектури, будівництва та житлово-комунального

господарства виконавчого комітету

Сергіївської сільської ради                                                            Світлана БІЛАШ

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору